تبلیغات


 

هر کسب و کاری برای نمایش بهتر محصول خود و برای برقراری ارتباط بهتر نیاز به استفاده از شکل های مختلف تکنولوژی دارد. همچنین ابزارهای تکنولوژی باعث شناخت بهتر و گسترش کسب و کار شما می شود. در اینجا می خواهیم به بررسی تعدادی از تکنولوژی های موازی با نرم افزار CRM که باعث گسترش و رشد کسب و کار شما می شود، بپردازیم :
 

  • یک وب سایت مناسب، قدرتمند ترین ابزار بازاریابی است که هر کسب و کاری می تواند داشته باشد. وب سایت در مرحله اول به کسب و کار شما کمک می کند تا به راحتی معرف شما باشد و محصول شما را نمایش دهد. امروزه بسیاری از مشتریان در حوزه های مختلف برای پیدا کردن تامین کننده مناسب دست به جستجو در اینترنت می زنند.
  • نظرسنجی ها نشان می دهد تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک وب سایت مناسب ندارند. همچنین بسیاری از شرکت ها با طراحی یک وب سایت با گرافیک سنگین و تعداد صفحات زیاد باعث دور شدن مشتریان از خود شده اند.
  • از ویژگی های وب سایت این است که با اندازه سازمان ارتباطی ندارد. پس شما می توانید با داشتن یک سایت ساده و تعداد صفحات اندازه، یک ویترین خوب از کسب و کار خود داشته باشید همچنین با برقراری ارتباط بین وب سایت و نرم افزار CRM شرکت امکان دریافت همزمان اطلاعات از بازدید کنندگان را فراهم سازید.

رسانه های اجتماعی: تبدیل فرصت های تجاری به بازار هدف و مشتریان

امروزه شبکه های اجتماعی فقط برای مشارکت و فعالیت های دوستانه و سرگرمی نیست. شبکه های اجتماعی به شما کمک می کنند در مرحله اول تصویر مناسبی از برند خود در ذهن مخاطبان ایجاد کنید. همچنین تعامل مشتریان با شما در شبکه های اجتماعی باعث می شود فیدبک ها و نظرات خوبی بدست آورید که به شما در بهتر شدن کمک می کند. شبکه های اجتماعی یک راه کوتاه  سریع برای تبلیغات برند و محصول خود در یک فضای صمیمی می باشد. 

نرم افزار CRM : بانک یکپارچه ای از اطلاعات مشتریان

برقراری ارتباط صحیح با مشتریان مهم ترین قسمت هر کسب وکار می باشد. نرم افزار crm به شما بانک اطلاعاتی یکپارچه ای از انواع مشتریان شما می دهد و کمک می کند تا قابلیت ثبت مذاکرات و پیگیری ها و ارجاع کار برای هر مشتری داشته باشید. در واقع CRM راز موفقیت و گسترش کسب و کار شما می باشد. در نرم افزار CRM سعی کرده ایم به بهترین و ساده ترین شکل این امکان ثبت مشتری و پیگیری ها را برای شما فراهم آوریم.

پرداخت اینترنتی: سهولت خرید برای مشتریان

پرداخت اینترنتی باعث می شود پروسه خرید مشتریان در زمان کوتاه تری صورت گیرد و این امر در ضایت مندی مشتری نیز تاثیر دارد. همچنین با توجه به اینکه مشتریان برای پرداخت اینترنتی هزینه محصول باید از طریق سایت شما اقدام کنند، ثبت نام و ورود مشتریان به سایت باعث پویایی بیشتر سایت شما می شود. با استفاده از باشگاه مشتریان یا فرانت آفیس نرم افزار CRM امکان بهره مندی از فروشگاه آنلاین و پرداخت اینترنتی را برای شما فراهم آورده ایم.

بانک های اطلاعاتی تخصصی : قرار گرفتن نام شما در کنار رقبا

قرار گرفتن و معرفی کسب و کار شما در بانک های اطلاعاتی آنلاین که به صورت تخصصی در حوزه کاری شما فعال می باشند، باعث کسب اعتبار بیشتر خواهد بود و اعتماد مشتری نسبت به مجموعه شما جلب خواهد شد. همچنین عضویت در این بانک های اطلاعاتی  امکان یافتن شما توسط مشتری افزایش خواهد یافت.

 

 

 

+ نوشته شده توسط Crmiran در شنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۲ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه

بازار CRM چقدر بزرگ است؟

 

با پیچیدگیهای روزافزون محیط کسب و کار مدرن، شرکت ها دشوار است برای حفظ مشتریان فعلی خود، در حالی که همچنان به دنبال موارد جدیدتر هستند، تمرکز کنند. هنگامی که مقیاس عملیات کسب و کار فراتر از سطح مشخصی گسترش می یابد، دیگر امکان مدیریت همه چیز به صورت دستی وجود ندارد. این جایی است که اهمیت مدیریت مفید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به پیش می آید.

CRM چیست و چه کاری انجام می دهد؟

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، که به عنوان نرم افزار CRM شناخته می شود، نرم افزاری است که توسط کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد تا ارتباطات خود را با مشتریان موجود و همچنین مشتریان آینده نویسی مدیریت کند. هدف اصلی نرم افزار CRM این است که در خدمت مشتریان به نحو بهتر و در عین حال مدیریت خط لوله فروش. با نیازهای کسب و کار در حال رشد، نرم افزار CRM هم تکامل یافته است و هم اکنون می تواند عملکرد های مختلف سازمانی مختلفی را انجام دهد.

CRM

با افزایش محبوبیت نرم افزار مبتنی بر ابر و نرم افزار سازگار با تلفن همراه، بازار CRM همچنین شاهد تغییراتی چشمگیر است. شرکت ها در حال حاضر از راه حل های مبتنی بر ابر و مبتنی بر تلفن همراه استفاده می کنند و لذت بردن از پذیرش بیشتر توسط همه ذینفعان.

اندازه بازار جهانی CRM

شرکت های بزرگ از نرم افزار CRM در زمان های اخیر استفاده کرده اند، اما با افزایش محبوبیت Pay-per-use SaaS، در حال حاضر حتی شرکت های کوچک می توانند از نرم افزار CRM پیچیده استفاده کنند. این به رشد بی سابقه ای در بازار CRM منجر شده است که در حال حاضر در حدود 40 میلیارد دلار درآمد دارد و انتظار می رود که تا سال 2025 درآمد سالانه 80 میلیارد دلار برآورد شود.  در سال 2018، بازار CRM سیستم های مدیریت پایگاه داده را برای رسیدن به بزرگترین بازار نرم افزار در سطح جهان متوقف کرد. با چنین چشم انداز رشد چشمگیری، صنعت CRM سریعترین بازار نرم افزار در حال رشد در جهان است و هیچ نشانه ای از کند شدن آن نیست.

دلایل رشد باور نکردنی بازار نرم افزار CRM

رشد و توسعه نرم افزار CRM در چند سال گذشته هیچ دلیلی ندارد. با افزایش رقابت در همه صنایع و افزایش پیچیدگی عملیات، کسب و کار نمی تواند مشتریان خود را نادیده بگیرد. علاوه بر جستجو برای مشتریان جدید، مهم است که مشتریان موجود راضی باشید. علاوه بر این، عوامل زیر می تواند به عنوان دلایل رشد بازار نرم افزار CRM در سطح جهان:

پرداخت برای هر مدل استفاده

تمام نرم افزارهای CRM اصلی در حال حاضر در دسترس برای مدل پرداخت برای هر استفاده است. این توسعه دموکراتیزه کردن صنعت CRM بوده و برای کسب و کارهای مختلف در دسترس است تا یکپارچه سازی نرم افزار CRM با کسب و کار خود را داشته باشند.

CRM مبتنی بر ابر

با روند رو به رشد محاسبات ابری، کسب و کارها دیگر نیازی به نصب سیستم گران قیمت برای اجرای نرم افزار CRM ندارند. این نه تنها باعث کاهش هزینه ها شده است بلکه همچنین آزادی واقعی کار را از هر کجا ارائه می دهد. همانطور که در هر گزارش، در حالی که فقط 12 درصد از کسب و کار استفاده از ابر CRM در سال 2008، این رقم در حال حاضر عبور از 87 درصد است.

سی آر ام

 

افزایش CRM موبایل

یکی از بزرگترین مانع هایی که کسب و کار در رابطه با CRM با آن مواجه است، بی میلی کارکنان است. در حال حاضر با افزایش محبوبیت CRM موبایل، شرکت ها شاهد بهبود میزان پذیرش با کارکنان هستند. راه حل های CRM موبایل نه تنها استفاده از نرم افزار CRM را افزایش داده بلکه باعث افزایش بهره وری کارکنان نیز شده است.

دسترسی

نرم افزار CRM بسیار متنوع شده است و اکنون از چندین دستگاه قابل دسترسی است. نیازی به داشتن یک سیستم گران قیمت نیست. کاربران هم اکنون می توانند از نرم افزار های موبایل و تبلت خود نیز استفاده کنند. همانطور که در یک گزارش، 81 درصد از کاربران در حال حاضر به نرم افزار CRM از چندین دستگاه دسترسی دارند.

بزرگترین بازیکنان در بازار نرم افزار CRM

با آینده به دنبال روشن برای بازار CRM، فرصت برای ارائه دهندگان نرم افزار CRM رسیده است. بازار CRM را می توان به دو دسته تقسیم کرد، به عنوان مثال شرکت های بزرگ و شرکت های کوچکتر ارائه دهنده راه حل های تخصصی.

Salesforce

Salesforce بزرگترین نام در بازار CRM است و مسئول معرفی مفهوم ابر CRM است. فروش ابر، CRM مبتنی بر ابر از Salesforce، درآمد 3.5 میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است، بالاترین میزان در صنعت.

مایکروسافت

مایکروسافت در طول دو دهه گذشته نام تجاری پیشرو در بازار CRM بوده است و با مایکروسافت داینامیک CRM قلمرو خود را در بازار ایجاد کرده است. قابلیت ادغام با ابزارهای مایکروسافت آفیس CRM خود را یکی از راه حل های به طور گسترده ای در سراسر صنعت می کند.

SAP

سالیان سال SAP در صنعت CRM قوی بوده است. با موفقیت شگفت انگیز آن در چند سال اخیر، این شرکت به شدت در ارائه ابر CRM به عنوان SaaS سرمایه گذاری می کند.

 

Oracle

از زمان ورود خود به بازار CRM در سال 1998، اوراکل در حال ایجاد حضور خود در بیش از 150 کشور است. اوراکل در حال پیگرد قانونی برای ایجاد قلعه خود در بازار است.

 

Adobe

از تخصص خود در ارائه نرم افزار سازمانی با کیفیت بالا پشتیبانی کرده است. Adobe از زمان ورود به سیستم در سال 2012 توانسته است حضور خود را در بازار CRM ایجاد کند. سازگاری راه حل های CRM با دیگر نرم افزار Adobe، مزیت منحصر به فردی دارد.  به جز شرکت های بزرگ فوق، چندین ارائه دهندگان خدمات CRM با اهمیت هستند که CRM را برای کسب و کارها ارزان تر می کنند. برخی از نام های پیشرو Zoho CRM، Hubspot، Nimble، SarvCRM  Sugar CRM هستند.  

بازار CRM از زمان آغاز فعالیت خود با فاصله زیادی برخوردار بوده و با کمک ابزارهای تکنولوژیکی مانند راه حل های ابر و ادغام تلفن همراه شاهد نفوذ باور نکردنی بوده است. انتظار می رود که این صنعت همچنان به تکامل برسد و فناوری هوش مصنوعی (AI) و فن آوری های یادگیری ماشین را برای افزایش بهره وری از نرم افزار CRM ارتقا دهد. آینده چشم انداز هیجان انگیز صنعت CRM را حفظ می کند، انتظار می رود که سال های زیادی باقی بماند.

 

+ نوشته شده توسط Crmiran در سه شنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۴:۳۶ بعد از ظهر، ۳ بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: CRM
هدف از نرم افزار CRM چیست؟

 

هدف از  CRM چیست؟

ایده اصلی نرم افزار CRM کمک به بنگاهها برای استفاده از تکنولوژی و منابع انسانی در به دست آوردن دیدی بهتر نسبت به رفتارهای تجاری و ارزشی است که هر مشتری برای سازمان ایجاد می کند. در صورتی که یک نرم افزار CRM بتواند مطابق با ایده بالا عمل کند، سازمان قادر خواهد بود:

  • خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهد
  • بازدهی و اثربخشی مراکز تلفنی تماس با مشتری را افزایش دهد
  • ارائه محصولات جنبی موثرتر خواهد بود
  • کارمندان فروش را در عقد سریعتر قراردادهای فروش یاری دهد
  • فرایندهای فروش و بازاریابی را تسهیل کند
  • مشتریان جدیدی برای خود پیدا کند
  • گردش مالی مشتریان خود را افزایش دهد

این رویداد چگونه اتفاق خواهد افتاد؟

مزایایی که برای نرم افزار CRM برشمردیم تنها با خرید و نصب یک نرم افزار CRM محقق نخواهد شد. برای آنکه یک نرم افزار CRM عملاً اثربخش باشد، سازمان باید پیشتر تصمیم گرفته باشد که به دنبال کدام یک از اطلاعات مشتری است و نیز از جمع آوری این اطلاعات چه چیزی را دنبال می کند. به عنوان مثال بسیاری از موسسات مالی شرایط زندگی مشتریان خود را به دقت پیگیری می کنند تا بتوانند خدمات بانکی مناسبی نظیر رهن یا اجاره را در مواقع مناسبی به آنها ارائه کنند تا نیازهای آنها را به بهترین شکل پاسخ دهند. در گام بعدی، سازمان باید به منابع مختلفی که از طریق آنها اطلاعات مشتریان وارد سازمان می شود توجه داشته باشد و مشخص کند که در حال حاضر این داده ها در کجا و به چه شکل ذخیره شده و چگونه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال یک سازمان ممکن است از راههای بسیار متعددی با مشتریان خود تعامل داشته باشد مانند نامه نگاری، وب سایت، انبارهای فیزیکی، مراکز تلفنی ارتباط با مشتری، تیمهای سیار فروش و بازاریابی و نیز تبلیغات. نرم افزار CRM بسیار مطمئن قادراند این نقاط را به یکدیگر متصل کنند. اطلاعات جمع آوری شده بین سیستمهای عملیاتی (مانند فروش و انبار) و سیستمهای تحلیل کننده اطلاعات، رد و بدل شده و می توانند قالبهای موجود در آنها را استخراج و مرتب کنند. تحلیلگران سازمان سپس از طریق همین اطلاعات قادر خواهند بود تا تصویر جامعی از هر مشتری و حوزه هایی که به خدمات بهتری نیاز دارند، به دست آوردند. به عنوان مثال، در صورتی که فردی از خدمات رهن املاک، وام تجاری، حساب ذخیره بازنشستگی و یک حساب جاری یک بانک استفاده کند، برای بانک کاملاً مقرون به صرفه است که با چنین شخصی به محض تماس به بهترین وجه رفتار کند.

 

آیا شاخصهایی برای سنجش میزان نیاز به پروژه هایCRM وجود دارد؟

عملاً نه! ولی در عمل یک راه برای ارزیابی میزان نیاز به پروژه های CRM ، شمارش کانالهایی است که یک مشتری از طریق آنها می تواند به سازمان دسترسی داشته باشد. هر چه میزان کانالهای ارتباطی سازمان بیشتر باشد، نیاز به داشتن یک نرم افزار CRM با تصویری با تمرکز بر یک مشتری خاص بیشتر می شود. بالا

نصب و راه اندازی یک CRM چقدر هزینه در بر خواهد داشت

اندکی بیش از آنچه که کارمندان فروش نرم افزار مدعی هستند!! . برخی از فروشندگان مدعی هستند که نرم افزار CRM آنها می تواند در زمانی کمتر از یک هفته نصب شده و کار کند. چنین بسته های نرم افزاری در طولانی مدت چندان مفید به فایده نخواهند بود زیرا نمی توانند تصویر جامعی را از بخشهای مستقل و در عین حال مرتبط با هم که مورد نیاز مشتری است ارائه دهند. زمان مورد نیاز برای پروژه های CRM ی که نیازهای آن به خوبی برداشت شده، به پیچیدگی پروژه و اجزای آن بستگی دارد.

CRM چقدر هزینه در بر خواهد داشت؟

مطالعه ای که در سال 2001 بر روی 1600 کارشناس فناوری اطلاعات و بازرگانی توسط Data Warehousing Institute انجام شده، نشان می دهد نزدیک به 50 درصد از پرسش شوندگان هزینه ای کمتر از 500 هزار دلار را به پروژه های CRMتخصیص می دهند. این امر بیانگر آن است که پروژه های CRM را نمی توان پروژه هایی سنگین و هزینه بر دانست. با این حال، همین تحقیق نشان می دهد که برخی از کارشناسان صحبت از پروژه هایی با بودجه ای بیش از 1 میلیون دلار کرده اند.

 

نمونه هایی از اطلاعاتی که پروژه های CRM جمع آوری می کنند پاسخ به نامه نگاریها تاریخهای حمل و تکمیل سفارش اطلاعات فروش و خرید اطلاعات حسابداری اطلاعات ثبت نام از طریق وب سایت اطلاعات خدمات پس از فروش اطلاعات جمعیت شناختی اطلاعات فروش اینترنتی بالا

عوامل کلیدی موفقیت در پیاده سازی یک سیستمCRM

پروژه CRM< آورد. دست به پروژه از کلی تصویری آن استفاده با بتوان تا باشد منعطف و کوچک کافی اندازه نیز حال عین در داشته بر را کل بتواند هم که ای گونه باید نمونه .این بگیرد دربر سازمان زیربخشهای گروهها تمام بطوریکه کنید آغاز یک کار کنید. تقسیم کردن مدیریت قابل قطعات (milestones) مشخص زمانی مقاطع اعمال های ایجاد طریق خود>

مطمئن شوید که برنامه های شما برای یک نرم افزار CRMدارای چارچوبی با معماری قابل قیاس(scalable) باشد

به هیچ وجه حجم داده ای که باید از سازمان جمع آوری کنید را کم تخمین نزنید (این حجم بسیار بالا خواهد بود). باید قادر باشید در صورت نیاز سیستم خود را توسعه دهید. .

شخصیت فردی هر یک از مشتریان را به دقت بشناسید و پاسخ مناسبی به نیاز آنها بدهید. یک نرم افزار CRM باید دارای قابلیت قیمت گذاری در داخل خود باشد.

 کدام یک از بخشهای سازمان باید پروژه CRM را اجرا کند؟

بزرگترین منافع مالی در سازمان عبارت است از هم راستا کردن کسب و کارها و همچنین استراتژیهای CRM و IT بطوریکه این همسویی در همه سازمان اجرا شود و چنانچه اختصاص به یک بخش از سازمان داشته باشد، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد.

چه چیزی باعث شکست پروژه های CRM می شود؟

 در واقع بسیاری از عوامل! . نخست نبود ارتباط بین افراد در زنجیره ارتباط با مشتری که ممکن است به ایجاد تصویری ناقص از مشتری منجر شود. ارتباطات ضعیف در این قسمت منجر به پیاده سازی تکنولوژی در سازمان اما بدون پشتیبانیهای لازم از کاربر می شود. به عنوان مثال در صورتی که منافع پرسنل فروش به شکل کامل با سیستم همراستا نباشد، ممکن است اطلاعات جمعیت مشخصی که موفقیت سیستم را سبب می شود، به سیستم وارد نکنند. 500 شرکت برتر آمریکا به دلیل مقاومت پرسنل فروش در برابر تلاشهای پیشین برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مشتریان، تا چهار مرتبه مجبور به تلاش برای پیاده سازی نرم افزار CRM خود شده اند.  

 

+ نوشته شده توسط Crmiran در پنجشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۶ بعد از ظهر، ۲۱ بازدید

معمولا تمامی پیشرفت ها و تکنولوژی های جدید باعث ایجاد تغییر در فرهنگ و نگرش صنعت مربوط به خود نمی شوند و تنها گامی رو به جلو و نسخه کامل تر فناوری ها و روش های گذشته هستند. در مقابل، نوآوری های انقلابی (disruptive innovative) تغییرات زیادی در نحوه کار، زندگی و چرخه اقتصادی ایجاد می کنند. بسیاری از متخصصین بر این باورند که تکنولوژی پردازش ابری (cloud computing) یکی از همین نوآوری های انقلابی است که روز به روز بیشتر زندگی ما را در برمی گیرد!

یکی از شرکت های پیشرو در به کارگیری و معرفی تکنولوژی پردازش ابریSalesforce.com است که داستان نحوه شروع و رشدش داستانی جالب و خواندنی است:

Salesforce.com، نو آورترین شرکت سال ۲۰۱۲ از دیدگاه مجله Forbes (لینک به خبر یا مطلب)، حدود سیزده سال پیش کار خود را از یک آپارتمان اجاره ای آغاز کرد. شاید برایتان سوال باشد که نوآورترین شرکت جهان چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد و استراتژی های ورود به بازار آن چگونه بوده است؟

بهتر است داستان را از ابتدا شروع کنیم:

در یک روز پاییزی سال ۱۹۹۸ مارک بنیوف مدیرعامل و یکی از موسسین Salesforce.com به همراه چند برنامه نویس تصمیم گرفتند به دنیای نرم افزار پایان دهند! آنها فهمیده بودند که با ظهور اینترنت نحوه عملکرد کسب و کارها باید دچار دگرگونی شود و قصد داشتند جزئی از آینده باشند. ایده شان این بود: یک نرم افزار مدیریت فروش و بازاریابی بنویسند که ساده، کارآ، جذاب و سریع باشد اما فروخته نمی شود، بلکه به صورت خدمت به مشتریان ارائه می شود! باید توجه کنید که در آن زمان هنوز مفهوم cloud computing و software as a service (نرم افزار به عنوان خدمت) متداول نبود و صنعت نرم افزارهای سازمانی زیر سلطه غول های بزرگی چون اراکل، سیبل و ….بود.

این چنین بود که اولین شرکت ارائه دهنده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با استفاده از تکنولوژی پردازش ابری در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد. شروع کار برای Salesforce.com خیلی هم ساده نبود. ایده کار بسیار جدید و نوآورانه بود و به کلی فرهنگ و مدل کسب و کار در صنعت نرم افزارهای سازمانی را تغییر می داد. مارک بنیوف اعتقاد داشت ایده اش دموکراسی را در صنعت نرم افزار برقرار خواهد کرد چرا که مشتریان دیگر نیازی به صرف هزینه و زمان زیاد برای پیاده سازی نرم افزار CRM در شرکت خود نداشتند و قراردادهای پشتیبانی سنگین بسته نمی شد بلکه کافی بود از طریق اینترنت و با یک نام کاربری و رمز عبور وارد نرم افزار شده و به راحتی با آن کار کنند و فقط برای آنچه استفاده می کنند ماهیانه پول پرداخت کنند. حتی می توانند یک دوره به صورت آزمایشی و رایگان از خدمات استفاده کرده تا قبل از پرداخت هیچ هزینه ای از نحوه پاسخگویی نرم افزار به نیازهایشان اطمینان پیدا کنند.

همیشه سراغ قوی ترین رقیب خود بروید!

Salesforce.com راه سختی برای مقابله با رقیبانش در پیش داشت. چطور باید ایده جدید خود را معرفی و مشتریان را قانع می کرد که به جای مالکیت نرم افزار، به عنوان خدمت از آن استفاده کرده و ماهیانه برای حق اشتراک استفاده خود پول پرداخت کنند؟ مشتریان چطور باید به آن ها اطمینان کرده و داده های مهم خود را روی شبکه اینترنت قرار می دادند؟ برای پاسخ به این سوالات به بخش هایی از کتاب بیوگرافی Salesforce.com از زبان مارک بنیوف اشاره می کنیم:

ما فقط یک رقیب داشتیم و آن هم سیبل (Siebel)، رهبر بازار نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) بود. اکثر شرکت های بزرگ و معتبر از نرم اقزار مدیریت ارتباط با مشتری سیبل استفاده می کردند و سیبل تنها بازیگر قدر این صنعت بود. ما برای حمله مستقیم به رقیب بزرگمان برنامه ریزی نکرده بودیم. خیلی اتفاقی پیش آمد که در فوریه ۲۰۰۲، روزی که قرار بود مهمانی “پایان نرم افزار” سیلز فورس برگزار شود، متوجه همایش سیبل شدیم که دقیقا همان روز در سانفرانسیسکو برگزار می شد. به همین منظور تصمیم گرفتیم از این فرصت به نفع خود استفاده کنیم.

در صبح روز کنفرانس، تظاهرات کنندگانی را، که البته بازیگرانی بودند که به آنها پول پرداخت کرده بودیم، به محل برگزاری کنفرانس سیبل فرستادیم. آنها پلاکاردهایی با شعار ” نرم افزار نه” (no software) به دست داشتند و در محل کنفرانس دست به اعتراض زدند. همچنین کسانی را به عنوان خبرنگاران شبکه محلی به آنجا فرستادیم تا وقایع را پوشش خبری دهند! خبرنگاران قلابی از مردم سوالاتی مانند: “نظر شما در مورد اینترنت چیست؟” می پرسیدند و سعی داشتند توجهات را به خود جلب کنند. تعدادی از مدیران عالی رتبه سیبل با پلیس تماس گرفتند و پلیس نیز بلافاصله برای حمایت از تظاهرات کنندگان در محل حاضر شد!

حضور پلیس باعث شد توجه بیشتری را به خود جلب کنیم و تیم بازاریابی از به راه اندازی چنین صحنه ای بسیار مسرور بود. البته نتیجه این کمپین تبلیغاتی برای ما بیشتر از خوش گذرانی و سرگرمی بود. ما به هر کسی که به کنفرانس سیبل وارد می شد دعوت نامه جشن راه اندازی سیلز فورس، که بعد از ظهر همان روز برگزار می شد، را می دادیم. جالب است بدانید که خیلی از آنها به مهمانی ما آمدند.

این کمپین تبلیغاتی چند دست آورد مهم به همراه داشت: اول آن که تحت پوشش خبری قرار گرفتیم، به یک شرکت اخلاقی در بین مردم معروف شدیم و مهمان های رقیب را به سمت خودمان کشاندیم. در طول دو هفته بعد از این اتفاق حدود هزار شرکت برای استفاده از سیستم سیلزفورس ثبت نام کردند!

این کمپین مبارزه با نرم افزار تبدیل به داغ ترین کمپین IT سال شد و ما به راه خودمان جهت استفاده از فرصت ها برای شروع حمله به رقیب استفاده کردیم.

هر ایده به تنهایی یک تاکتیک محسوب می شود. در صورتی که از یک ایده بارها و بارها و به طرق مختلف استفاده کنید تبدیل به استراتژی شما می شود. این نحوه تبلیغات نیز به استراتژی ما تبدیل شد.

به این شیوه تبلیغاتی ادامه دادیم و در گردهمایی های مختلف رقیبمان شرکت کرده و باعث غافلگیری آنها می شدیم. هدف ما این بود کاری کنیم که هر کس به دنبال اطلاعاتی در مورد سیبل بود با نام سلیز فورس برخوردکرده و در نهایت هرکس در مورد سیبل فکر می کند ناخودآگاه به یاد سلیزفورس بیفتد. واقعیت این است که در آن زمان ما مثل پشه ای پشت یک فیل بودیم ولی کارهای غیر معمول ما فیل را به رقص وادار کرده بود.

مشتریان را به شرکای تجاری خود تبدیل کنید:

پس از آن که تعداد مشتریان سیلزفورس زیاد شد و تعداد مشتریانی که بدون راهنمایی وکمک گرفتن از متخصصین، از نرم افزار استفاده می کردند افزایش پیدا کرد، مارک بنیوف به فکر ایجاد محلی برای تبادل تجربیات، یافته ها و پیشنهادات مشتریان افتاد. به همین منظور IdeaExchange را راه اندازی کرد. محیط جدید درواقع تبدیل به زمین پرباری برای بهره برداری تمامی ذینفعان اعم از مشتریان، تیم برنامه نویس، شرکای تجاری و …بود. ایده های مشتریان به اشتراک گذاشته می شد، رای گیری انجام می شد و در نهایت بهترین ایده ها توسط همکاران تجاری سیلزفورس در طول مدت زمانی اندک پیاده سازی می شد. در نتیجه یک موتور ایده پردازی غول آسا ایجاد شد که باعث رشد و توسعه روزافزون سیلزفورس از یک سو و افزایش رضایت و وفاداری مشتریان از سوی دیگر شد. درواقع مشتریان خود را در بهبود و توسعه شرکت سهیم می دیدند.

در حال حاضر Salesforce.com با ۹۸۰۰ کارمند در چندین کشور دنیا، پیشرو و رهبر بازار نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری است. و به راستی صنعت نرم افزار را متحول ساخته و رقبایی چون مایکروسافت و اراکل نیز به اجبار قوانین جدید بازی را پذیرفته و به دنیای پردازش ابری قدم گذاشتند
منبع: www.sarveno.com

+ نوشته شده توسط Crmiran در یکشنبه، ۷ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۶:۲۲ بعد از ظهر، ۲۱۰ بازدید ، بدون دیدگاه

نرم افزار CRM یا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری همانگونه که از نامش نیز مشخص است برای مدیریت ارتباطات شرکت ها با مشتریانشان به کار می رود.

CRM چیست؟ در ادبیات مدیریت CRM را شامل بازاریابی، فروش  و خدمات پس از فروش می دانند. چرا؟ چون ما در ارتباط با مشتریانمان یا در مرحله جذب و آشنایی آنها با محصولات یا خدمات هستیم، یا در حال مذاکره برای نحوه پاسخگویی به نیاز مشتریان به صورت دقیق تر و هزینه های مربوطه آن و یا پس از فروش در حال مراقبت از آنها و ارائه خدمات برای رفع مشکلات احتمالی هستیم.

همچنین در هر کدام از این مرحله ارتباطی ما از کانال های مختلف و با کارهای مختلف موضوعات مشتریان را پیش می بریم، به عنوان مثال با آنها تماس می گیریم، جلسه می گذاریم و یا در داخل سازمان کاری را برای آنها انجام می دهیم که لازم است این موضوعات را نیز بتوانیم ثبت و مدیریت کنیم.

پس یک نرم افزار CRM باید به ما کمک کند فرایند های ذکر شده و فعالیت هایی که در هر مرحله انجام می شود را بهتر مدیریت کرده، اطلاعاتی که در هر مرحله ایجاد می شود را ثبت کرده و در زمان مناسب از آن استفاده کنیم.

برای آشنایی اولیه با چگونگی عملکرد این نرم افزار می توانید ویدئویی را از طریق لینک ویدئو دموی نرم افزار CRM مشاهده کنید.

در پست های دیگری به تفصیل این موارد را بررسی خواهیم کرد.

+ نوشته شده توسط Crmiran در یکشنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۵ قبل از ظهر، ۱۰۳۵ بازدید ، بدون دیدگاه